Your cart is empty
Up for sale is a stunning 5 oz .999 Fine Silver Bar featuring the iconic Aztec Calendar design, also known as the Sun Stone. This highly detailed piece showcases one of the most recognizable symbols of ancient Mesoamerican culture.
The "Stock photo" used in this listing were created by RJ Bullion for reference purpose only. You will NOT receive the exact item or with the same certificate number. This photograph is for reference purpose only. The actual item you will receive is guaranteed to be similar to that shown and exactly as described.
| Shape | Bar |
| Precious Metal Content per Unit | 5 oz |
| Brand/Mint | Golden State Mint |
| Fineness | 0.999 |
| Total Precious Metal Content | 5 oz Silver |
| Country of Origin | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Composition | Silver |
You must be authenticated to write reviews. Click here to login.
| Wire or check | Credit Card | |
| 1+ | $389.54 | $389.54 |
Payment method must be selected during the checkout process.
As low as $8.00 per oz above spot
Your purchase will match the quality of the product shown.
| Shape | Bar |
| Precious Metal Content per Unit | 5 oz |
| Brand/Mint | Golden State Mint |
| Fineness | 0.999 |
| Total Precious Metal Content | 5 oz Silver |
| Country of Origin | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Composition | Silver |
Your cart is empty
